• Mehmet Akif Ersoy Mah. Merkez/Sivas

Gelin Çıkarma Davul Zurna Kiralama

Gelin Çıkarma Davul Zurna Kiralama

Sivas davul zurna ekibi davulcu zurnacı kiralama telefonu olan 0538 303 58 54 numaralı telefondan aranarak davul zurna kiralama rezervasyonu yaptırılır. Davul zurna kiralanırken gelin çıkarma yapılacak olan tarih saat ve açık adres davulcuya bildirilerek davul zurna kiralama rezervasyonu yaptırılır. Ayrıca gelin alma merasiminin ne kadar süreceğinin ne net olarak davul zurna ekibine bildirilmesi önemlidir. Rezervasyonu ajandasına kayıt eden davul zurna ekibi gelin çıkarma yapılacak olan tarih geldiğinde trafiği de göz önüne alarak kendi aracı ile erkenden yola çıkar.
 
Davul zurna ekibi yöresel kıyafetler giyerek davul zurna çalmaktadır. Bu nedenle davulcu ve zurnacı geleneksel kıyafetleri ile Sivas ve tüm ilçelerine davul zurna kiralama hizmeti vermektedir. Davul zurna ekibi gelin çıkarma yapılacak adrese düğün sahipleri tarafından verilen saatten 15 dk öncesinde gelerek hazır bulunur.
 
Önceden anlaşma sağlanan davul zurna ekibi erkek evine gelir. Konvoy ile kız evine gelin almaya gidilir. Gelin konvoyu kız evine geldiğinde davul zurna kız evinin kapısının önünde çalmaya başlar. Gelin inene kadar davul zurna çalar. Gelin evden damat ile birlikte inerken davul zurna onlara eşlik eder. Kapı önünde gelin damat ve yakınlar oynamak isterse davul zurna oyun havaları çalar. Daha sonra davul zurna gelin damat gelin arabasına binene kadar onlara eşlik eder.
Hemen Ara
WhatsApp